Výlety do okolí


Mariánská Lázně​Mariánská Lázně

Mariánské Lázně jsou druhým největším lázeňským městem u nás a jsou také označovány přívlastkem "pokladna léčivých minerálních pramenů". Lázně poctilo svou návštěvou mnoho slavných osobností z celého světa. Dnes se zde léčí řada nemocí pomocí moderních a efektivních procedur. Pro ty aktivnější je tady možnost využití sportovních hřišť v krásné přírodě, na zdravém vzduchu, nebo výlety po okolních zámcích.

Podrobné informace naleznete zde: Mariánské Lázně


Lázně Kynžvart​Lázně Kynžvart

Město Lázně Kynžvart se nachází v chebském okrese Karlovarského kraje, uprostřed trojúhelníku lázeňských měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně.

Dominantou města je na západním svahu položená lázeňská čtvrť, která vděčí za svůj vznik třem darům přírody: blahodárnému klimatu, minerálním pramenům a ložiskům slatiny v okolí.

Více naleznete zde: Lázně Kynžvart


Klášter Teplá​Klášter Teplá

Teplá je známá svým premonstrátským klášterem, který zde v roce 1193 založil český šlechtic Hroznata, aby do něj vzápětí povolal premonstrátské řeholníky z pražského Strahova.

Hroznata pocházel z významného šlechtického rodu a zastával funkci velitele hraničářů na tepelsku a chodsku.

Více zde: Klášter Teplá


Chodová Planá​Chodová Planá

Dnešní Chodová Planá je nejen významným průmyslovým centrem Tachovska. Správní území Chodové Plané spadá částečně do chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, s vyvěrajícími prameny Il-sano a Čiperka. Dominantou okolí je Lazurový vrch s patrnými pozůstatky původního osídlení a hornické činnosti. Pivovar Chodovar je nejen jedním z nejstarších v západočeském regionu, ale jeho stavba je i zajímavou historickou dominantou obce.
Více naleznete zde - Chodová Planá


Rozhledna​Rozhledna

Rozhledna leží na Panském vrchu a byla otevřena roku 2008. Je přístupná volně od 15.3 do 31.10. V ostatních měsících se výstup nedoporučuje. Měří 55 metrů a počet schodů je 207.

Náleží k obci Drmoul. Za pěkného počasí je krásný výhled na Slavkovský les a Český les. V místě je informačí tabule s dalšími zajimavostmi v okolí.

Např: židovský hřbitov, vyhlídkový altán, šachta atd.


Dyleň​Dyleň

Na hoře Dyleň 940,3 m n.m. se nachází věž, která sloužila vojenským účelům jako radarová stanice, dnes je v soukromém majetku radia Egrensis. Zvláštností této věže bylo, že celá stavba byla provedena bez jediného kousku železa a trámy jsou spojeny šrouby ze silikonu. Na místo je možné...

Na místo je možné dojít pouze pěšky nebo na kolech.